Kurzy základního výcviku a výchovy psa

Cílem kurzu je dosažení základní ovladatelnosti psa, potlačení jeho agresivity a odstranění konkrétních problémů v jeho chování.
MOTTO:„Nejsou nebezpečná plemena psů. Nebezpečný je pouze nevychovaný nebo špatně vychovaný  pes a neznalý psovod.“Zájemcům je umožněno absolvovat zkoušku základní ovladatelnosti psa podle zkušebního řádu Moravskoslezské kynologické jednoty.

 

Kurzy probíhají v tříměsíčních cyklech:

I.    cyklus: leden – březen
II.  cyklus: duben – červen
III. cyklus:  září  – listopad

Kurz začíná první sobotu měsíce ledna, dubna a září

Začátek výcviku je vždy od 10:00 a končí ve  12:00 hod

 

Výcvik je zajištěn v malých skupinách pod vedením výcvikářů klubu.

V kurzu se pejsek učí základní ovladatelnosti – např. přivolání, přivolání ze skupiny psů, chůzi u nohy, odložení, sedni, lehni, vstaň, obraty na místě, přinášení oblíbené hračky (nácvik aportu), překonání některých překážek.


Na první výcvikový den si vezměte s sebou:

1)      očkovací průkaz
předložíte instruktorovi před zahájením první výcvikové hodiny. Pejsek musí mít v pořádku všechna očkování (psinka, parvoviroza a vzteklina)

2)     vodítko
asi 1,5 m dlouhé např. z kůže, popruhu. Mělo by být příjemné do ruky.

3)     obojek
nejlépe kovový stahovací, úměrný velikosti krku psa, aby se nemohl vyvléknout.

4)    zásobu pamlsků
např. tvrdý sýr nakrájený na kostičky, opět k velikosti tlamy pejska, nebo kuřecí salám, frolíky, piškoty atd. Jestliže krmíte  granulemi nepoužívejte je jako formu odměny.

5)     oblíbenou hračku psa
ta se používá k nácviku aportu

6)     dlouhá šňůra
např. stopovačka alespoň 5 m dlouhá (zakoupíte v obchodě pro zvířata) nebo stačí prádelní šňůra, na kterou se připevní karabina. Šňůra se používá pro nácvik přivolání a aportu